ویژگی های سقف حبابی
31
فروردین

سقف حبابی چیست؟

سابقه استفاده از سقف حبابی در ساختمان ها بسیار طولانی بوده و از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. نورگیر های حبابی در ایران نیز سابقه زیادی دارد ولی متاسفانه شناخت کمی در مورد مزایای آن وجود دارد و برای اکثر ساختمان ها از پنجره های عمودی به عنوان نورگیر استفاده میشود. سقف حبابی یا نورگیر حبابی از ۳ بخش حباب، پایه فایبر گلاس و قسمتهای اتصال تشکیل میشود.

در ادامه همراه سایه برگ باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم!

سقف حبابی

سقف حبابی به صورت قطعات پیش ساخته شده به اندازه های مربع ، مستطیل و حبابی؛ به شکلهای مسطح، کمان، گنبد و مخروطی است که برای استفاده از حداکثر نور طبیعی موجود در فضای سازه و یا استفاده به عنوان نورگیر کاربرد دارد. از دیگر روش های نوین استفاده از نورگیر حبابی (کوپل) میتوان به: سقف حیاط خلوت، استخر، پارکینگ اتومبیل اشاره کرد. نورگیرهای سقفی بسیار بیشتر از پنجره های عمودی نور طبیعی را بصورت یکنواخت در اتاق شما تامین می کنند.

مزایای سقف حبابیمزایا سقف حبابی چیست؟

 • عایق رطوبتی: حباب و پایه آن عایق رطوبتی هستند و برای عایق کردن درزهای ایجاد شده هنگان نصب از چسب مخصوص استفاده میکنند
 • عایق حرارتی: به دلیل آنکه سقف حبابی از اکریلیک تولید شده است تقریبا ۴ برابر شیشه مقاومت حرارتی دارد که باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی میشود. ضمن اینکه چند لایه ایی بودن حباب و پایه نیز سبب افزایش عایق بودن میشوند.
 • عایق صوتی: نورگیر حبابی علاوه بر عایق حرارتی بودن به دلیل ساختار لایه ایی عایق خوبی جهت نفوذ صوت نیز میباشد.
 • تهویه مناسب هوا: در این نورگیر ها از پنجره ایی استفاده میشود که در هنگام گشودن تهویه بسیار خوبی برای اتاق ایجاد میشود.
 • تنوع در رنگ: در سقف حبابی توانایی شخصی سازی رنگ نیز وجود دارد که امکان ایجاد رنگ های دلنشین و زیبا و عوض کردن اتمسفر اتاق را برایتان به ارمغان می آورد.
 • تحمل بار زیاد: نورگیر های حبابی استحکام بالایی دارند که خیال شمارا از برف های سنگین و راه رفتن روی آنها راحت میکنند.
 • قابل شستشو: میتوانید نورگیر حبابی را به راحتی بشویید، اما دقت کنید که از مواد شوینده قوی که لایه برداری انجام میدهند استفاده نکنید چون در غیراینصورت امکان خراب شدن رنگ حباب ها ممکن است. میتوانید در پایان کار از پولیش های مخصوص استفاده کنید تا براقی چشم نوازی را به نورگیر خود اهدا کنید.
 • زردی حباب با آفتاب: اکریلیک موجود در سقف حبابی در بیست سال تنها ۳درصد زرد میشوند پس نگران این موضوع نباشید.
 • وزن: وزن سقف نورگیر نسبت به پنجره های قدیمی بسیار سبک تر بوده و نگرانی از جانب شما به سبب تحمیل فشار بر سازه را از بین میبرد.
 • ظاهر نورگیر حبابی: ظاهر و ساختار جالب و دوست داشتنی این نورگیر ها و جلوه مدرنی که به سقف سازه شما میدهند سبب شده تا طرفداران بیشتری پیدا کند و در انتخاب اول بسیاری باشد.

انواع سقف حبابیمعایب سقف حبابی چیست؟

 • از سقف حبابی تنها در سقف های تخت یا شیب کم میتوان استفاده کرد.
 • با توجه به اینکه قطعات این سقف ها از پیش ساخته شده اند نیاز به تخصص بالایی جهت زیرسازی و نصب در مقایسه با باقی این سقف ها دارد؛ برای برطرف کردن این مشکل میتوانید از متخصصی قابل اطمینان استفاده کنید تا کار شما به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.
 • همانند تمامی محصولات پلاستیکی نورگیر حبابی نیز دوستدار طبیعت نیست.

قیمت سقف حبابی

قیمت و هزینه نهایی سقف حبابی به عوامل زیادی مانند متریال، طراحی و ساخت بستگی دارد. اجرای درست موارد مذکور در کیفیت نهایی نورگیر حبابی تاثیر گذار است چراکه وظیفه این نورگیر ها نور خورشید را به صورت مستقیم وارد اتاق میکند.

عوامل موثر بر قیمت سقف حبابی

 1. یکی دیگر از عواملی که بر قیمت و هزینه این نورگیر تاثیر میگذارد، نوع رنگ حباب و سایز پایه است. طبیعی است که هرچه سایز پایه بزرگتر و تنوع رنگی آنها بیشتر باشد قیمت آنها نیز افزایش خواهد یافت.
 2. قیمت سقف حبابی با توجه به مصالح و مواد مصرف شده در نورگیر مانند دوجداره بودن یا نبودن آن میتواند بر قیمت نهایی تاثیر گذار باشد.
 3.  قیمت نصب و راه اندازی این نورگیر ها رابطه مستقیمی با مکان مورد نظر جهت نصب دارد از نورگیر های حبابی میتوانید در مکان های مختلف مانند آشپزخانه ها، ورزشگاه ها، هتل ها، بیمارستان ها، گلخانه ها، پارکینگ ها، سقف استخر ها و… استفاده کرد.
 4. عایق حرارتی و صوتی بودن یا نبودن این حباب ها بر قیمت آن موثر است.
 5. بازشو بودن یا نبودن این نورگیر ها از دیگر عواملی است که موجب کم یا زیاد شدن قیمت آن شود.
 6. ابعاد کلی کار؛ به طوری که هزینه نهایی نصب نورگیر حبابی برای سقف یک استخر بیشتر از یک نورگیر ساختمان تمام میشود.
 7. آهن مورد استفاده در کار؛ چراکه قیمت آهن باید بروز و از بازار آهن استعلام گرفته شود.
 8. تعداد حباب هایی که مورد پسند مشتری است نیز یکی از عوامل موثر بر قیمت سقف حبابی است.

سقف حبابی چیست؟نتیجه گیری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در همه زمینه ها، ساختمان سازی نیز از این پیشرف بی بهره نمانده و میتوانید تاثیرات چشم گیر آن را در سقف حبابی ببینید. این نورگیر ها از مزایای زیادی برخوردار هستند که در این مطلب به برخی از این ویژگی ها اشاره شده؛ سعی کنید جهت نصب و به کار گیری این نورگیر ها از نیروهای متخصص این زمینه کمک بگیرید که در نهایت به طولانی تر شدن عمر سقف حبابی شما منجر خواهد شد.

سوالات متداول شما عزیزان

ویژگی های سقف حبابی چیست؟

عایق رطوبت، حرارت و صدا، تهویه مناسب هوا، تنوع رنگ، تحمل بار زیاد،قابل شست و شو و ظاهر زیبا از ویژگی های این سقف هستند.

قیمت سقف حبابی چقدر است؟

قیمت و هزینه نهایی سقف حبابی به عوامل زیادی مانند متریال، طراحی و ساخت بستگی دارد. اجرای درست موارد مذکور در کیفیت نهایی نورگیر حبابی تاثیر گذار است چراکه وظیفه این نورگیر ها نور خورشید را به صورت مستقیم وارد اتاق میکند.

۳/۵ - (۱ امتیاز)