خرید سقف اتوماتیک برقی (سقف برقی متحرک)

سقف اتوماتیک برقی شیشه ای

سقف اتوماتیک برقی از انواع سقف‌ جمع شونده می‌باشد که به راحتی و توسط ریموت کنترلی باز و بسته می‌شود. سقف اتوماتیک برقی بیشتر در کافه‌ها، رستوران‌ها، استخرهای رو باز و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این نوع سقف هم از فضای باز می‌توان استفاده کرد و هم فضای بسته. همچنین برای تهیه و نصب این مدل سقف‌ها نیازی به مجوز شهرداری نیست.

سقف اتوماتیک در هر فصلی از سال قابل استفاده می‌باشد. به عنوان مثال، هنگام تابش آفتاب و همچنین هنگام وزش باد و باران می‌توان این سقف را باز کرد. از آنجایی که انواع سقف اتوماتیک برقی پیشرفت چشمگیری داشته است، کاربردهای آن نیز گسترده شده است.

سقف اتوماتیک برقی چیست؟

این مدل سقف ها برای افرادی که مشکل کمبود محوطه در منزل و مکان‌های مختلف دیگر دارند، مناسب است. با استفاده از سقف اتوماتیک برقی می‌توانید هر فضای بازی را برای استقرار خود انتخاب کنید. از بالکن گرفته تا حیات یا محوطه‌های وسیع‌تر را می‌توان با این مدل سقف مورد پوشش قرار داد.

لازم به ذکر است که، عناصر به کار رفته شده در این سقف‌ها باید بسیار مقاوم در برابر هر شرایط آب و هوایی باشد. یکی از این عناصر، پارچه است که می‌بایست از مقاومت بالایی برخوردارباشد. علت نامگذاری این مدل سقف به سقف اتوماتیک برقی این است که برای حرکت آن از یک موتور استفاده می‌شود تا سقف را با استفاده از ریموت کنترل به راحتی باز و بسته کند. همچنین با نصب برنامه روی گوشی می‌توان این نوع سقف را کنترل کرد.

سقف اتوماتیک برقی چیست؟

سقف متحرک اتوماتیک برقی انواع مختلفی دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: مات، فلزی، شیشه‌ای و شفاف. سقف‌های برقی بر اساس سازه‌ نیز انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

 • سقف اتوماتیک شیشه‌ای برقی
 • سقف اتوماتیک برقی پارچه‌ای
 • سقف اتوماتیک برقی آلومینیومی
 • سقف اتوماتیک پلی کربنات برقی

پیشنهاد مطالعه: سقف متحرک رستوران از پرطرفدارترین سقف‌های جمع شونده می‌باشد.

سقف اتوماتیک برقی شیشه ای

از این مدل سقف در رستوران‌ها و طبقات بالایی مکان‌های تجاری و برج‌ها استفاده می‌شود. اگرچه توصیه می‌شود که به علت سنگین بودن این مدل سقف، در طبقه‌های بالایی از آن استفاده نشود. سقف شیشه‌ای از تایل‌های شیشه‌ای که جنس آن از سکوریت است ساخته می‌شود. این سقف‌ها از قاب‌ها و ابعاد مشخصی طراحی شده‌اند که علاوه بر پوشش، باعث نوردهی به قسمت‌های پایینی می‌شود. از این رو، سقف اتوماتیک برقی شیشه‌ای گزینه مناسبی برای گلخانه‌ها می‌باشد.

سقف اتوماتیک برقی پارچه ای

پارچه مورد استفاده در این مدل سقف از جنس PVC می‌باشد و از مقاومت بالایی در برابر رطوبت و حرارت برخوردار است. همین امر سبب شده است که مردم بیشتر از این مدل سقف‌ها خریداری کنند. پارچه به کار رفته شده در این نوع سقف، بالای ۱۶ سال عمر می‌کند. از سقف اتوماتیک پارچه‌ای در رستوران‌ها، تراس‌ها، حیاط‌های تجاری و غیره استفاده می‌شود.

اجزای تشکیل دهنده سقف اتوماتیک برقی

سقف اتوماتیک برقی آلومینیومی

این نوع سقف دارایروکش آلومینومی است و از آنجایی که به صورت محرک کار می‌کند و نقش نور گیر را نیز ایفا می‌کند، در محوطه‌های هتل، رستوران و حیاط مراکز تجاری از آن استفاده می‌شود. اما سقف اتوماتیک برقی آلومینیومی هیچ زیبایی ای ندارد و برای کسانی که به زیبایی محوطه خصوصی یا عمومی اهمیت می‌دهند، مناسب نمی‌باشد و بیشتر به درد پارکینگ‌ها می‌خورد. از دیگر مزایای این سقف، مقاومت بالای آن می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه: قبل از سفارش در مورد قیمت سقف متحرک پارکینگ نیز مطالعه کنید.

سقف اتوماتیک برقی پلی کربنات

این مدل از ورقه‌های پلی کربنات تشکیل شده است که در برابر زنگ زدگی و رطوبت مقاومت بالایی دارند. به همین دلیل گزینه مناسبی برای استخرها می‌باشد. امکان باز و بسته شدن سقف به صورت دستی نیز در این مدل برای شما فراهم است تا در شرایطی که برق قطع شد یا مشکلاتی دیگر به وجود آمد، به راحتی بتوان با آن کار کرد. سقف متحرک روف گاردن نیز اغلب از جنس پلی کربنات ساخته می‌شود.

کاربرد سقف اتوماتیک برقی

کاربرد سقف اتوماتیک برقی

از جمله سازه‌های بسیار مدرن و نوین صنعت ساختمانی است که کاربردهای متعددی نیز در این زمینه دارد. نوع شیشه‌ای آن نیز یکی از بهترین و زیباترین انواع سقف اتوماتیک برقی بوده که با توجه به زیبایی‌های بصری آن، بسیار جذاب است. سقف شیشه‌ای متحرک، محصولی ایده‌آل برای استخرها، رستوران‌ها، مجتمع‌های تجاری، پاسیو و یا منازل مسکونی لوکس می‌باشد که علاوه بر زیبایی، نورگیری مناسب در طول روز را نیز به ارمغان می‌آورد.

برای این نوع سقف‌ها اسکای لایت پیشنهاد می‌شود و با قرار گرفتن در زیر سقف، به منظور ایجاد سایه باز و بسته می‌شوند. از دیگر انواع محصولات متحرک ساختمانی، می‌توان به سقف متحرک پلی کربنات اشاره کرد که با شباهت به سقف متحرک شیشه‌ای که هزینه‌های پایین تری را نیز شامل می‌شود. می‌توان آن را در اماکنی مانند گلخانه‌ها و یا هرمکانی که بخواهند نصب و استفاده کنند.

آخرین نوع از سقف برقی متحرک، می‌توان سقف متحرک از جنس پارچه را نام برد. سازه‌هایی بسیار ایده‌آل برای فضاهای باز است که بدون اشغال فضای اضافی قادر هستند تا محوطه را سرپوشیده کنند.

در حالت کلی برای مکان‌هایی که در تابستان از گزند نور خورشید در امان نیستند و می‌خواهند تا محیطی سرپوشیده‌ای را داشته باشند، استفاده از سقف اتوماتیک برقی توصیه می‌شود. در شرایطی که مبلمان یا وسایلی را در محیط باز قرار داده باشید، با بهره‌گیری از این سقف‌ها می‌توانید از این وسایل محافظت کنید. از موارد کاربردی این سازه‌ها می‌توان در تراس‌ها یا بالکن‌های بدون سقف نیز مشاهده کرد.

مزایای استفاده از سقف اتوماتیک برقی

برای معرفی مزایای این محصول می‌توانیم ذکر کنیم:

 • استفاده از فضایی که سقف پوشیده شده به صورت مجزا از از محوطه‌های دیگر
 • امکان نصب شیشه یا شید در چهارچوب‌های سقف برقی
 • مقاومت بالای پارچه در برابر آب و آتش
 • دارا بودن طرح‌، متراژ و رنگ‌های مختلف و زیبا
 • امکان تهیه سقف متحرک با سنسور باران در مناطق مرطوب و بارانی
 • بی صدا بودن آن
 • نور پردازی 
 • به وجود آمدن فضای بیشتر
 • به آسانی می‌توان از آن استفاده کرد.

مزایای استفاده از سقف اتوماتیک برقی

اجزای تشکیل دهنده سقف اتوماتیک برقی

جهت انتخاب یک سقف اتوماتیک لازم است که اجزای آن را بشناسید. این موضوع باعث می‌شود با بررسی متریال هر یک از اجزا، بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • پارچه متحرک
 • موتور محرک سقف
 • وجود ریل برای حرکت سقف‌ها (باز و بسته شدن)
 • ستون‌ها
 • امکان دستور حرکت یا ایستادن

ما در این مقاله از سایه برگ سعی بر اضافه کردن اطلاعات شما در زمینه سقف اتوماتیک برقی داشتیم. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان طراحی و تولید سایه برگ در بخش تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

کاربرد سقف اتوماتیک برقی چیست؟

این نوع سقف در مکان‌هایی که با کمبود محیط و مکان‌ مواجه هستند؛ بسیار مناسب است. با استفاده از آن می‌توانید در هر فضای بازی از آن استفاده کنید.

عوامل تاثیرگذار در قیمت سقف اتوماتیک برقی چیست؟

متراژ محیط و تعداد موتورهای مورد استفاده قرار گرفته، از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت این نوع سقف است.

۴.۹/۵ - (۷ امتیاز)
 • ساحل
  17ام آذر 1400 پاسخ

  سلام وثتتون بخیر ما تراسمون کوچیکه آیا امکان این که سقف متحرک بزاریم برای ما وجود داره؟

  • سایه برگ
   17ام آذر 1400 پاسخ

   با عرض سلام و وقت بخیر با توجه لطفا برای اطلاعات دقیق با کارشناسان ما در مجموعه مشورت کنید تا با توجه به متراژ تراس شما، به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

 • خدابنده لو
  17ام آذر 1400 پاسخ

  سلام این سقف برقی هاتون متری چند در میاد

  • سایه برگ
   17ام آذر 1400 پاسخ

   سلام وقت بخیر با تیم پشتیبانی تماس گرفته و از خدمات مشاوره رایگان سایه برگ بهرمند شوید.🌹

یک پاسخ بگذارید

مشاوره و استعلام قیمت