بهترین پارچه برای سایبان چه پارچه ای است؟
03
بهمن

معرفی بهترین پارچه برای سایبان + ۷ ویژگی مهم آن ها

از بهترین پارچه برای سایبان در سقف سازه که مهمترین بخش در سایبان ها محسوب می شود باید استفاده کرد. امروزه جنس های مختلفی برای پارچه های سایبان تولید شده و به فروش می رسد که هرکدام از این پارچه ها با توجه به متریالی که در آن ها استفاده می شود دارای ویژگی ها و خواص منحصر به فرد هستند. آنچه در این مقاله از سایه برگ میخوانیم به صورت زیر است:

 • بررسی انواع بهترین پارچه برای سایبان
 • بررسی ویژگی های بهترین پارچه برای سایبان
 • بررسی کاربردهای سایبان ها
 • بررسی قیمت بهترین پارچه برای سایبان

انواع بهترین پارچه برای سایبان

یکی از مهمترین و اصلی ترین لوازم مورد استفاده در خیلی از ویلاها، آلاچیق ها و… سایبان ها هستند. به وسیله سایبان جمع شونده و ثابت می توان به طراحی و قابل استفاده کردن مکانی پرداخت که به علت تابش مستقیم نور خورشید، مشرف بودن همسایه ها و سایر، غیرقابل استفاده است. بهترین پارچه برای سایبان استفاده شده برای سایبان ها باید از مقاومت، زیبایی و بزرگی برخوردار باشند. در ادامه به معرفی انواع بهترین پارچه ها برای سایبان پرداختیم که عبارت است از:

پارچه های کانتینری

از پارچه های کانتینری به علت مقاومت بالایی که دارند می‌توان در سازه های مختلف استفاده کرد. این جنس از پارچه سایبان ضد آب و نسوز بوده و بجز سایبان در سازه های چادری و سازه های کششی استفاده می کنند.

انواع بهترین پارچه برای سایبان

پارچه پی وی سی

جنس پارچه های پی وی سی به جهت کاربرد زیادی که دارند بسیار پرطرفدار است. پارچه پی وی سی یک پلیمر مصنوعی است که قابلیت شستشو داشته و نسبت به دیگر پارچه ها از قیمت پایین تری برخوردار است.

پارچه برزنت

پارچه برزنت در برابر باران و تغییرات آب و هوایی مقاوم بوده و به علت نسوز بودن  و به عنوان پارچه سایبان ضد آب بیشترین کاربرد را برای سایبان ها دارد. اما از لحاظ زیبایی و شیک بودن استفاده از این پارچه برای سایبان ها توصیه نمی شود.این پارچه ها خود در انواع مختلفی تولید می‌شوند که شامل پارچه برزنت مشمع کانتینری، نانو، نایلونی و غیره است.

سایبان های نایلونی

نایلون یک ماده سبک است که الیاف تشکیل دهنده آن آب را جذب نمی کند. همین امر باعث می شود در باران های زیاد مقاوم بوده، سنگین یا جمع نمی شوند. از معایب این نوع از سایبان می توان به آسیب پذیری آن در برابر اشعه ماورا بنفش اشاره کرد.

بهترین پارچه سایبان چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین پارچه سایبان چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین پارچه های سایبان باید دارای ویژگی های خاص باشند تا با بهترین کیفیت خدمات مناسبی به کاربران خود ارائه دهند. از جمله ویژگی های مهم بهترین پارچه سایبان عبارت است از:

 • قابلیت شستشو داشته باشد.
 • ضد اشتعال و ضد آب باشد.
 • از قیمت مناسبی برخوردار باشد.
 • تنوع رنگی زیادی داشته باشد.
 • قابلیت دوخت راحت
 • در برابر تابش نور خورشید و اشعه های UV
 • در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت خوبی داشته باشد.

کاربردهای پارچه سایبان

کاربردهای پارچه سایبان

سایبان ها راهکاری برای ایجاد سایه در فضاهای باز هنگامی که نور خورشید به صورت مستقیم می تابد و برای محافظت از آن مکان در برابر برف و باران در روزهای سرد سال است. از مهم ترین ارکان سایبان ها پارچه‌ است و لازم خواهد بود که از بهترین پارچه برای سایبان استفاده شود. پارچه های سایبان ها از تنوع زیادی برخوردار هستند. از همین رو کاربردها و مزایای زیادی میتوان برای آن ها در نظر گرفت. از جمله کاربردهای اساسی آن ها عبارت است از:

قیمت بهترین پارچه سایبان

قیمت بهترین پارچه سایبان

از مهمترین موضوعاتی که در خصوص پارچه های مناسب سایبان وجود دارد قیمت آن ها است. قیمت پارچه سایبان به عوامل زیادی مثل انواع این پارچه ها، جنس های مختلف آن ها و… بستگی دارد. برای آگاهی از به روزترین سایبان ها و مطلع شدن از قیمت برای خرید پارچه سایبان میتوانید به سایت سایه برگ مراجعه کرده و از طریق صفحه تماس با ما از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

مطالعه بیشتر: خرید سایبان بازویی

سوالات متداول بهترین پارچه برای سایبان

پارچه سایبان سبز چه تفاوتی با دیگر پارچه های سایبان دارد؟

جنس پارچه سایبان سبز، توری بوده و کاربرد آن ها بیشتر در گلخانه است و مثل سایر جنس های سایبان در همه جا به کاربرد ندارد.

قیمت پارچه سایبان پارکینگ چقدر است؟

قیمت پارچه سایبان پارکینگ با توجه به برند، اندازه و هزینه‌های نصب و حمل و نقل مشخص می‌شود.

جمع بندی بهترین پارچه برای سایبان

آنچه در این مقاله از سایه برگ خواندید به طور خلاصه به شکل زیر است:

 • بهترین پارچه برای سایبان از انواع مختلفی تشکیل شده است که شامل پارچه های کانتینری، برزنتی و غیره است.
 • بهترین پارچه برای سایبان باید از ویژگی هایی مثل قیمت مناسب، ضدآب، ضد اشتعال و موارد دیگر برخوردار باشند.
 • از جمله کاربردهای بهترین پارچه برای سایبان عبارت است از بالکن ها، مغازه ها، استخرها و سایر.
 • قیمت پارچه سایبان به عوامل مختلفی بستگی دارد که میتوانید برای اطلاع از قیمت به سایه برگ مراجعه کنید.
۵/۵ - (۱ امتیاز)