اجزای داخل سقف پلی کربنات متحرک چیست؟
29
شهریور

آیا سقف متحرک پلی کربنات تاثیری در کاهش مصرف انرژی دارد ؟

سقف متحرک پلی کربنات به عنوان سقف پاسیو و حیاط خلوت و سقف استخر انتخابی ایده آل می باشد که از نظر عایق بودن و ضد هوا بودن مشابه سقف متحرک شیشه ای است اما پلی کربنات دوام شیشه را ندارد. در جامعه ما صرفه جویی در انرژی و استفاده از انرژی پاک حرف اول را می زند.

خوب است بدانید که این روکش ها عایق بسیار قوی و هوشمندی در برابر ورود سرما و گرما هستند و این خود باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود، از طرفی این ورق ها عایق قوی در برابر ورود اشعه های مضر به محیط مربوطه می باشد و این امر تضمین سلامت پوست شما را می کند. امروزه با توجه به فرهنگ آپارتمان نشینی و تغییر شکل خانه ها، استفاده از استخرها دشوار و غیر قابل دسترس شده است.

از طرفی قیمت سقف برقی پلی کربنات بسیار بالاتر است. قیمت سقف متحرک پلی کربنات کمتر از سقف شیشه ای برقی است، که سقف پلی کربنات جمع شونده را به یکی از جذاب ترین انتخاب ها برای مشتریان تبدیل می کند. سقف پلی کربنات بسته به نوع کاربری فضا به اشکال مختلف قابل اجرا می باشد. ورق پلی کربنات تخت شبیه شیشه است. به دلیل داشتن لایه ضد اشعه ماوراء بنفش در برابر نور خورشید، گزینه مناسبی برای انتخاب سقف های تاشو می باشد.

ویژگی های منحصر به فرد سقف متحرک پلی کربنات

مطالعه پیشنهادی: خرید سایبان برقی

مزایای سقف متحرک پلی کربنات چیست؟

ورق های پلی کربنات ماده ای شفاف و سخت است؛ که می توان از آن به جای شیشه یا پلاستیک در ساخت و ساز استفاده کرد. این ورق ها تغییرات ساختاری زیادی دارند و می توان از آنها برای مصارف مختلفی استفاده کرد. یکی از ویژگی های ورق های پلی کربنات تنوع رنگ و همچنین قابلیت سایه دار بودن آن است. این ویژگی ها باعث شده است که در سقف های متحرک مورد استفاده قرار گیرد.

سیستم این سقف متحرک پلی کربنات به گونه ای طراحی شده است که برای هر شرایط آب و هوایی مناسب است و فرقی نمی کند در چه فصلی استفاده می شود زیرا سازگاری بالایی دارند و دمای هوا به هیچ وجه بر این پوشش تاثیر نمی گذارد و باعث فرسایش و تخریب آن نمی شود. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر مزایایی که دارد فضایی دلنشین و آرامش بخش را ایجاد کرده و با طراحی مدرن و به روز خود زیبایی خاصی به فضای اطراف می بخشد.

این سیستم سقف متحرک پلی کربنات بر اساس مقیاس Biofoot کلاس ۱۱ (km/h) فشار باد را تحمل می کند به طوری که حتی شدیدترین بادها نیز مشکلی در این سقف ایجاد نمی کند. طراحی آن بر این اساس است که در بدترین شرایط آب و هوایی, باران, تگرگ مقاومت بالایی در برابر ریزگردها و نور شدید آفتاب دارد؛ بدون اینکه آسیب زیادی ببیند و خسارت وارد کند. از دیگر مزایای ورق های پلی کربنات می توان به هزینه و وزن کمتر نسبت به شیشه و همچنین مقاومت و استحکام بالاتر نسبت به پلاستیک اشاره کرد.

قیمت سقف متحرک پلی کربنات

مطالعه بیشتر: خرید سایبان بازویی

اجزای داخل سقف متحرک پلی کربنات متحرک چیست؟

ماده به کار رفته در این پوشش سقف متحرک پلی کربنات به گونه ای عمل می کند که علاوه بر محافظت در برابر سرما و گرما، عایق بسیار مقاوم، در برابر ورود صدا از محیط بیرون بوده و از افت دمای داخلی نیز جلوگیری می کند. پوششی بسیار مستحکم در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید، ضد حریق و جلوگیری از ورود هرگونه گرد و غبار ریز به محیط را دارد، اینها تنها بخشی از ویژگی های این پوشش قوی است.

سقف متحرک پلی کربنات مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه دارد که حدود ۱۲۰ برابر مقاومت شیشه معمولی است.سقف های متحرک پلی کربنات نسوز هستند و در هنگام آتش سوزی مشتعل نمی شوند و فقط دود تولید می کنند. این سقف ها چون شفاف هستند نور خورشید را دفع می کنند و فضای سرپوشیده را بسیار روشن نگه می دارند و همچنین عایق های بسیار خوبی برای سرما و گرما هستند. سقف متحرک پلی کربنات به دلیل شفافیت به کاربران امکان دیدن مناظر طبیعی را می دهند. این سقف ها دارای چرخ های ریلی از تفلون پلی آمید هستند که مقاومت بالایی دارند.

مزایای سقف متحرک پلی کربنات چیست؟

مطالعه پیشنهادی: پنجره گیوتینی برقی

ویژگی های منحصر به فرد سقف متحرک پلی کربنات

سقف متحرک پلی کربنات عایق بسیار خوب در برابر صدا و مزاحمت ها،  کاهش چشمگیر مصرف انرژی در فصول مختلف در مناطق سردسیر و گرمسیری،  محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش که باعث از بین رفتن رنگ اجسام می شود و برای موجودات زنده سرطان زا است. این ورق ها یک محیط سالم و قابل اعتماد ایجاد می کنند. با این ورق ها دیگر مشکلی برای تمیز نگه داشتن سقف های شیشه ای وجود ندارد، به دلیل خاصیت آنتی استاتیک از جذب گرد و غبار جلوگیری می کند و با اولین شستشوی ساده یا بارندگی به راحتی تمیز می شوند.

قیمت مناسب این ورق ها و سبکی و مقاومت آنها نسبت به پلاستیک باعث افزایش تقاضا برای این ورق ها شده است. ورق های پلی کربنات آتش نمی گیرند و در دمای بالای آتش به آرامی ذوب می شوند و آتش را به محیط اطراف خود سرایت نمی کنند و خاموش می شوند. در برابر کشش و خمش، ضربه و خط و خش مقاومت بالایی دارند و ضربه پذیری و نشکن بودن این ورق ها عایق مناسبی در برابر زلزله یا سقوط اجسام هستند. ما در سایه برگ می توانیم شما را برای خرید سقف متحرک پلی کربنات راهنمایی کنیم.

سوالات متداول سقف متحرک پلی کربنات

مزیت های رقابتی سقف متحرک پلی کربنات در چیست؟

وزن سبک، قیمت های مناسب، کاهش مصرف انرژی ,محافظت و مراقبت در برابر اشعه های ماورا بنفش.

بهترین مکان های مورد استفاده سقف متحرک پلی کربنات در کجاست ؟

رستوران ها، حسینه ها، مساجد، استخرها, سالن های ورزشی، پاسیو ها و پشت بام ساختمان ها.

۵/۵ - (۱ امتیاز)