شستشوی سایبان برقی
10
دی

نکات مهم در شستشوی سایبان برقی

پیش از اینکه به نکات مهم در شستشوی سایبان برقی بپردازیم، لازم است در مورد نظافت سایبان ها اطلاعات کافی را داشته باشید. چرا نظافت و رعایت بهداشت سایبان ها اهمیت دارد؟ آلودگی های ناشی از گرد و غبار، بارش باران و دیگر عوامل طبیعی در طولانی مدت باعث پوسیدگی پارچه سایبان می شود. معمولا برای شستشوی سایبان برقی دو روش داریم. در روش اول می توانید از دستگاه های شستشو استفاده کنید و در روش دوم تمام تجهیزات را باید از هم جدا کنید و هر کدام را جداگانه بشویید. با توجه به اینکه شما چه مدل سایبان متحرکی دارید، می توانید روش شستشوی خود را انتخاب کنید.

قیمت سایبان برقیچرا نظافت سایبان برقی اهمیت دارد؟

سایبان های برقی با توجه به هزینه خرید، نصب و راه اندازی بالایی که دارند، نگهداری از آن ها بسیار مهم و حیاتی است. عوامل طبیعی بر روی سایبان ها باعث کوتاه شدن عمر سایبان می شود. مهم ترین روش نگهداری از این وسایل، شستشوی سایبان متحرک به طور روزانه است. شستشوی سایبان ها به روش دوم که باید تمام وسایل و تجهیزات آن را باز کنید، بسیار دشوار و زمان بر خواهد شد. یکی از دستگاه های شستشو را خریداری کنید و روزانه برای نظافت سایبان از آن استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: سایبان تاشو برقی

نکات مهم که هنگام شستشوی سایبان باید به آن توجه کرد

همانطور که می دانید، شستشوی سایبان هایی که به صورت برقی کار می کنند، به دقت بالا و رعایت نکات نیاز دارد. عدم رعایت نکات می تواند عاملی برای ایجاد اختلال در عملکرد سایبان شود. انتخاب شوینده اولین نکته است که باید رعایت کنید. شستشوی روزانه به مواد شوینده قوی نیاز ندارد. مواد شیمیایی که در شوینده های قوی قرار دارد، از جمله عواملی است که باعث پوسیدگی پارچه ها و زنگ زدگی آهن می شود. اگر از دستگاه های شستشو استفاده می کنید، توجه به فشار دستگاه از دیگر عواملی است که عامل پوسیدگی است. بهترین روش آبکشی، استفاده از سطل است که هیچ آسیبی به سایبان وارد نمی کند.

مطلب پیشنهادی: سایبان برقی فول باکس

گردگیری قبل از شستشوی سایبان برقی

سایبان ها در فضای باز قرار می گیرند و با گرد و غبار، باران و برف و دیگر عوامل طبیعی مواجه هستند. در صورتی که سایبان های برقی را پیش از شستشو گرد گیری نکنید، احتمال بوجود آمد قارچ بالا می رود. بنابراین، حتما گردگیری پیش از شستشو را انجام دهید. فارغ از آسیب هایی که به پارچه و آهن وارد می شود، عدم گردگیری باعث می شود که حتی پس از شستشو، ظاهر سایبان ناخوشایند شود.

موتور سایبان برقینکات عومل مهم در شستشوی انواع سایبان ها

سایبان ها در انواع گوناگونی طراحی و تولید شدند. با توجه به ویژگی های هر کدام، خریداری می شود. اگر دستگاه سایبان شما دستی است، با وجود اینکه کارایی و راحتی در استفاده سایبان برقی را ندارد اما شستشوی آن آسان است. پس از جمع آوری زباله هایی که بر روی آن ریخته است، با آب بشویید. نیاز به استفاده از مواد شوینده برای سایبان های دستی ندارید.

سایبان های پلاستیکی که از دیگر انواع سایبان ها است، تنها با اسپری کردن محلول تمیز می شوند. در میان تمام انواع سایبان ها، سایبان برقی از جمله مهمترین آن ها به لحاظ شستشو است. رعایت نکات از جمله گردگیری پیش از شستشو که در بخش قبل به آن پرداختیم و جدا کردن قطعات سایبان برای شستشو از دیگر موارد مهم است که توجه به آن باعث افزایش طول عمر سایبان می شود.

سخن پایانی

در این مقاله به تمام نکات شستشو سایبان متحرک که به عنوان سایبان برقی هم در بازار شناخته شده است، پرداختیم. بررسی کردیم که برای شستن این دستگاه ها از دو روش استفاده می کنیم. در روش اول شستشو با گردگیری و آبکشی به صورت روزانه بود که باعث جلوگیری از انواع پوسیدگی ها می شد. در روش دوم تمام قطعات سایبان باید باز شود و هر کدام به صورت جداگانه شسته شود. اگر می خواهید از مواد شوینده استفاده کنید، مواد شوینده نباید قوی باشد.

سوالات متداول

چه دستگاهی برای شستشوی مناسب است؟

بهترین روش برای آبکشی پس از شستن، استفاده از سطل است. فشار زیاد آب مانند مواد شیمیایی موجود در شوینده ها عامل پوسیدگی سایبان است.

هر چند روز یکبار باید شستشو انجام شود؟

بازه زمانی مشخصی وجود ندارد. به این نکته توجه کنید که سایبان نباید کثیف باشد. هرزمانی که عوامل طبیعی بر روی سایبان ها آلودگی ایجاد کند، باید تمام گرد و غبارها و فضولات آن را تمیز کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)