تعمیر سایبان برقی
26
اسفند

تمامی وسایل پس از مدتی کارکرد، نیاز به تعمیر و بازسازی دارند. تعمیر سایبان برقی نیز یکی از موارد الزامی بوده که باید به‌صورت دوره‌ای انجام گیرد. در صورت عدم توجه به تعمیر سایبان، ممکن است نیاز به تعویض کامل سایبان برقی باشد که این امر هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل خواهد کرد. تعمیر سایبان برقی به صرفه‌جویی در هزینه و زمان کمک می‌کند و مانع از ایجاد مشکلات جدی می‌شود.

در تعمیرات سایبان تنها قطعات معیوب به‌ صورت جداگانه تعویض خواهند شد و نیازی به تعویض کلی سایبان نیست. روکش سایبان برقی، موتور سایبان، گیربکس، ریموت کنترل و سنسور از جمله اجزای سایبان برقی هستند که مورد تعمیر قرار می‌گیرند. روکش سایبان در اثر تابش مداوم آفتاب، تماس با باد، برف‌ و باران به‌ مرور زمان دچار رنگ‌ پریدگی و پوسیدگی می‌شود که آن را می‌توان به‌صورت مجزا تعمیر یا تعویض کرد.

یکی از اجزای کاربردی سایبان برقی، موتور آن است. اگر موتور سایبان برقی دچار مشکل شود، سایبان به طور دستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. موتور سایبان برقی به‌صورت جدا از سایر قطعات، قابلیت باز شدن و تعمیر دارد. حال که با اهمیت تعمیر سایبان برقی آشنا شدید، در سایه برگ قصد داریم انواع تعمیرات سایبان برقی را در دسته‌بندی‌های مختلف توضیح دهیم.

انواع تعمیرات سایبان برقی
با تعمیر سایبان برقی قادر خواهید بود محصول خود را در طولانی مدت استفاده نمایید

دسته بندی انواع تعمیرات سایبان برقی

سایبان‌های برقی از جمله سازه‌هایی هستند که استحکام و طول عمر بالایی دارند ولی مانند سایر وسایل دیگر دارای یک طول عمر مفید بوده و نیاز به تعمیر و سرویس دوره‌ای خواهند داشت. خدمات تعمیر سایبان برقی شامل سرویس و تعمیر تمامی انواع سایبان‌های برقی می‌شوند‌. اگر خرید سایبان برقی را داشته‌اید، برای تعمیر این نوع سایبان‌ها به افراد مجرب و ماهر نیازمند خواهید بود و شما برای این امر باید از افراد متخصص و کارشناسان مربوطه کمک بگیرید.

تعمیر سایبان برقی کالسکه ای

سایبان کالسکه‌ ای یا سایبان کروک، یکی از انواع سایبان‌های برقی قدیمی و پرفروش است که برای مغازه، رستوران و کافه مورد استفاده قرار می‌گیرد. ظاهر زیبا همراه با خاصیت آیرودینامیک این سایبان، باعث شده که این محصول استحکام بالاتری نسبت به سایبان‌های برقی دیگر داشته باشد. سایبان‌های کالسکه‌ای ممکن است به علت استفاده مداوم و قرارگرفتن در معرض عوامل جوی دچار آسیب شوند.

تعمیر سایبان‌های کالسکه‌ای شامل تعویض و تعمیرات قطعات آن مثل اسکلت، بدنه، بازوی نگهدارنده، پارچه سایبان و گیربکس آن به علت حرکتش، شود. این نوع سایبان‌ها نسبت به باد و باران حساس هستند و اگر تعمیرات بدنه و اسکلت آنها به‌ خوبی انجام نشود، در آینده با مشکلات جدی و پرهزینه روبه‌رو خواهید شد. از این‌ رو توصیه می‌شود که در این زمینه از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید.

تعمیر سایبان بازویی

 قیمت تعمیر سایبان برقی مدل بازویی باتوجه‌ به میزان آسیب‌دیدگی متغیر است. از آنجایی‌که تعمیر سایبان نسبت به تعویض قطعات به‌صرفه‌تر است؛ هنگام خراب‌شدن سایبان، کارشناسان مجرب در مرحله اول تمرکز بر تعمیر آن دارند.

درصورتی‌که با تعمیر سایبان بازویی، مشکل آن رفع نشود؛ تعمیرکار به تعویض قطعات اقدام خواهد کرد. تعمیر سایبان بازویی باید توسط افراد مجرب صورت گیرد؛ زیرا این افراد از ایجاد هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کنند و هزینه تعمیر را کاهش می‌دهند. در آخر باید بگوییم که خرید سایبان بازویی یکی از به صرفه‌ترین محصولات برای محیط تجاری و خانه است.

تعمیر سایبان فول باکس

سایبان‌های فول باکس یکی از سایبان‌های بازویی هستند که بعد از جمع‌شدن به طور کامل داخل باکس قرار می‌گیرند. این نوع سایبان‌ها به دلیل زیبایی ظاهری و سادگی بالا، کارکرد فوق‌العاده و عمر بالایی دارند. از سایبان فول باکس برای ویلاهای شخصی، بالکن منازل، مغازه‌ها و غیره استفاده می‌شود. تعمیر سایبان فول باکس بر اساس ابعاد و اندازه آن انجام می‌گیرد که طول آن در ابعاد ۲، ۲.۵ و ۳ متر و عرض آن در اندازه‌های ۳ الی ۵ متر است.

تعمیر سایبان بالکن تراس

سایبان بالکان برای محافظت از بالکن در برابر آلودگی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع سایبان‌ها از یک پارچه مخصوص ساخته شده‌اند که با قابلیت کشسانی قدرتمند خود می‌توانند در مقابل فشارهای زیاد، مقاومت و استحکام بالایی داشته باشند. روکش پارچه‌ای سایبان، هنگام بستن آن را از هرگونه آسیب و ضربه حفظ می‌کند. تعمیر سایبان برقی بالکن به‌منظور تعویض این پارچه انجام می‌شود.تعمیر سایبان بالکن تراس

تعمیر سایبان برقی چتری

سایبان‌های چتری در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سایبان‌ها در دو نوع ثابت یا متحرک تولید می‌شوند. هنگام باز و بسته کردن سایبان، تنظیم نبودن قسمت بالایی آن و غیره ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید که نیاز به تعمیر سایبان باشد. تعمیر سایبان برقی از جمله خدماتی است که توسط تیم‌های حرفه‌ای ارائه می‌شود. از جمله مهم‌ترین دلایلی که باعث ایجاد مشکل در سایبان چتری خواهد شد، عدم جمع‌شدن صحیح گیره‌های سایبان است.

تعمیر سایبان مغازه

از سایبان مغازه به‌ منظور حفاظت و جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب، نفوذ برف‌ و باران و غیره به داخل مغازه و خنک‌کردن فضای داخلی آن استفاده می‌شود. این نوع سایبان‌ها به‌عنوان سایبان‌های تبلیغاتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و شما با خرید سایبان مغازه می‌توانید با چاپ لوگوی مورد نظر روی سایبان، یک وسیله تبلیغاتی کم‌هزینه داشته باشید.

سایبان مغازه از ۲ عدد سایبان بازویی تشکیل شده است که از پشت به یکدیگر متصل می‌شوند. در طراحی این سایبان از سازه‌های آلومینیومی خاصی بهره می‌برند که باعث افزایش طول عمر سایبان می‌شود. در تعمیر سایبان برقی مغازه، باتوجه‌ به شرایطی که دارد در صورت بروز هرگونه مشکل، بازوها یا پارچه‌های آن تعویض خواهند شد. تعمیر و تعویض این نوع سایبان را به بهترین تعمیرکاران سایبان بسپارید.

تعمیر سایبان برقی ویلا

سایبان‌های ویلا مانند سایبان‌های فول باکس جزو سایبان‌های بازویی هستند و از آلومینیوم تولید می‌شوند. این نوع سایبان را می‌توان در هر اندازه‌ای تولید و نصب کرد. نصب سایبان ویلایی به نسبت سایبان‌های برقی آسان‌تر است. تعمیر سایبان ویلا از جمله خدماتی است که می‌توانید از شرکت‌های باسابقه درخواست کنید.

برای تعمیر سایبان ویلا ابتدا نوع و مدل سایبان، سپس علت خرابی آن مشخص می‌شود. بعضی از سایبان‌ها برقی و بعضی دیگر دستی هستند. ممکن است سایبان شما نیاز به تعویض روکش، میله، پایه، گیربکس و غیره داشته باشد. برای تعمیر سایبان برقی ویلا از شرکت‌های معتبر که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید. این شرکت‌ها از ابزارهای مناسب و کیفیت بالا استفاده می‌کنند تا مشکلی برای سایبان پیش نیاید.

تعمیر سایبان استند

تفاوت سایبان استند با سایر سایبان‌های دیگر این است که به‌صورت ایستاده طراحی شده و می‌توان از آن برای محل‌های روباز استفاده کرد. این نوع سایبان را می‌توان به‌صورت متحرک ساخت و چرخ‌هایی را در زیر آن قرار داد. سایبان استند کاربرد مشابهی با سایبان چتری دارد؛ تنها با این تفاوت که ‌میله‌های نگهدارنده این سایبان در کناره‌ها و گوشه‌ها قرار دارد و فضای بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

این سایبان قابلیت‌های کاربردی گسترده‌ای را برای مشتریان فراهم می‌آورد و می‌توان از آن در کنار ساحل، باغ، رستوران و غیره استفاده کرد. سایبان استند در شرایط جوی ناپایدار مقاومت بالایی دارد و کمتر دچار مشکلات احتمالی می‌شود. به‌ منظور جلوگیری از خرابی این سایبان باید پارچه آن را از هرگونه آسیب در امان نگه داشت و هنگام نصب باید از به‌ کار رفتن صحیح شکل پایه‌ها اطمینان حاصل کرد.تعمیر نمودن سایبان استند

تعمیر سایبان پارکینگ

جهت محافظت از خودرو در برابر تابش خورشید باید از سایبان پارکینگ استفاده کرد. افرادی که دارای خودرو شخصی هستند به وجود یک پارکینگ با محوطه مناسب نیاز دارند؛ اما در برخی از ساختمان‌ها این امکان وجود ندارد. نصب سایبان پارکینگ در حیاط، کنار دیوار یا درب ورودی اصلی خانه بهترین راه‌حل برای ایجاد پارکینگ با ظرفیت ۱ تا ۳ خودرو است. تعمیر سایبان برقی پارکینگ باتوجه‌به محل قرارگیری سایبان انجام می‌شود و آن را باید به افراد ماهر سپرد.

تعمیر سایبان برقی استخر

اگر خانه ویلای شما دارای استخر است داشتن سایبان استخر برای شما ضرورت دارد. سایبان با هدف جلوگیری از ورود آلودگی به استخر، بهبود زیبایی استخر، ایجاد سایه و محیط خنک برای شنا نصب می‌شود. این سایبان دارای ۲ نوع متحرک و ثابت است که متناسب با نیاز و سلیقه خود می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. جهت جلوگیری از آسیب‌دیدن سایبان استخر باید به طور مداوم از آن مراقبت کرد و در صورت لزوم به تعمیر آن پرداخت. تعمیر سایبان استخر وقت‌گیر نبوده و تعمیرکاران می‌توانند در زمانی کوتاه عیوب آن را رفع کنند.

تعمیر سایبان پاسیو

سایبان پاسیو یکی از محصولات کاربردی و جذاب در دکوراسیون منازل است. این نوع سایبان در انواع مختلف کالسکه‌ای، هوشمند برقی، متحرک و ثابت تولید می‌شود. در ساخت این سایبان از متریال‌های با کیفیت آلومینیوم و آهن، پرده PVC با رنگ‌های ساده و یکدست‌ استفاده شده است.

نحوه نصب و قرارگیری سایبان پاسیو حساسیت بالایی داشته و در صورت عدم نصب صحیح آن توسط نصاب، ممکن است با خطر خرابی، نیاز به تعمیر و هزینه‌های اضافی همراه شود.

تعمیر سایبان برقی روف گاردن

سایبان روف گاردن کمک می‌کند تا بتوان از باغچه‌ای که روی پشت‌بام احداث شده، استفاده بیشتری داشت. تابش مستقیم نور خورشید، بارش برف‌ و باران از جمله مواردی هستند که مانع بهره‌گیری از فضای روف گاردن جهت استراحت و گذراندن اوقات فراغت کنار خانواده می‌شوند.

بهترین راه برای حل این مشکل، نصب سایبان روف گاردن است که علاوه بر محافظت از فضای سبز باغچه، سبب زیبا شدن محیط نیز خواهد شد. تعمیر سایبان برقی روف گاردن به‌منظور ترمیم و اصلاح عایق، تعمیر سقف سایبان، اصلاح کف‌سازی و نورپردازی انجام می‌شود.

تعمیر سایبان روف گاردنتعمیر سایبان کولر

این نوع سایبان سبب حفاظت از کولر در برابر گرمای نور خورشید می‌شود و به خنک نگه‌داشتن موتور آن کمک می‌کند. علاوه بر این سایبان کولر می‌تواند مانعی جهت زنگ‌زدگی، فرسایش و تغییر رنگ بدنه کلر باشد. تعمیر این سایبان به عوامل مختلفی مثل جنس آن بستگی دارد که در این زمینه باید از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

تعمیر سایبان پنجره

سایبان پنجره از تابش مستقیم نور، نفوذ بارش برف‌وباران شدید به فضای داخلی ساختمان جلوگیری می‌کند. این نوع سایبان به‌صورت افقی در بالای پنجره نصب شده و در زیبایی نمای خارجی ساختمان نقش مؤثری دارد. شما می‌توانید باتوجه‌به سلیقه خود سایبان پنجره را در طرح‌ و رنگ‌بندی‌های مختلف سفارش دهید. تعمیرکاران در تعمیر سایبان پنجره به‌راحتی با چک‌کردن پایه‌ها، پوشش سایبان و رول بولت‌ها در زمانی کوتاه متوجه علت بروز مشکل شده و آن را تعمیر می‌کنند.

تعمیر سایبان باغ

سایبان باغی یکی از ملزومات اساسی در فضای باز باغ یا ویلا است. با وجود این محصول سرپناهی امن برای روزهای بارانی و برفی فراهم شده و در روزهای آفتابی از تابش شدید نور خورشید جلوگیری می‌شود. این سایبان برای محافظت بخشی از باغ یا ایجاد جایگاهی برای استراحت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سایبان باغ و ویلا در دو نوع برقی و دستی طراحی شده است و تعمیرات آن متناسب با نوعی که دارد متفاوت خواهد بود. سایبان‌های برقی باغ، با اینکه سیستم پیچیده‌ای ندارند؛ اما برای تعمیر آنها باید از افراد مجرب کمک گرفت تا تمام جزئیات را مورد بررسی قرار دهند.

سوالات متداول شما در مورد تعمیر سایبان برقی

چه زمانی سایبان برقی نیاز به تعمیر دارد؟

عمر مفید سایبان ۵ تا ۱۰ سال است و درصورتی‌که در این بازه، سرویس نشود احتمال دارد که در مدت زمانی کوتاه، دچار مشکل شده و نیاز به یک تعمیر اساسی و صرف هزینه‌های بیشتر داشته باشد. ازاین‌رو تعمیر سایبان برقی تنها برای سازه‌های دارای مشکل و آسیب نبوده و باید به‌صورت دوره‌ای عملکرد آن مورد بررسی قرار گیرد؛ در غیر این صورت احتمال دارد از کار بیفتد و دچار آسیب‌های جبران‌ناپذیر شود. اگر سایبان شما آسیبی جدی ندیده؛ ولی ظاهر خود را ازدست‌داده یا قسمت‌هایی از آن دچار شکستگی شده است می‌توانید بدون صرف هزینه زیاد و تعویض قطعات آن، به تعمیر سایبان برقی بپردازید و عمر آن را افزایش دهید.

هزینه تعمیر سایبان برقی چقدر است؟

هزینه تعمیر سایبان برقی به عوامل مختلفی مثل نوع خرابی و میزان آسیب‌دیدگی سایبان بستگی دارد. البته به جز این موارد، هزینه قطعات یدکی و دستمزد تعمیرکار در هزینه نهایی تعمیر تاثیرگذار هستند.

آنچه در تعمیر سایبان برقی خواندید

سایبان‌های برقی دارای قطعات و اجزای سازنده‌ای هستند که برای تعمیر آنها نیاز به داشتن اطلاعات کافی در رابطه‌ با نحوه کارکرد و ویژگی‌های آن است. در عرصه تعمیرات سایبان‌ها، افراد غیرحرفه‌ای زیادی وجود دارند که بدون تخصص کافی اقدام به تعمیرات سایبان‌های برقی می‌کنند؛ ازاین‌رو پیدا کردن بهترین مرکز تعمیرات سایبان بسیار اهمیت دارد.

عوامل اصلی خرابی این سایبان‌ها، بروز مشکل در قطعات ریز سازنده آن مثل گیربکس و موتور است. عدم توجه به عیوب ایجاد شده در عملکرد و باز و بسته‌شدن سایبان برقی می‌تواند خسارات زیادی را بر جای بگذارد. برای تعمیر انواع سایبان‌های برقی از جمله تعمیر سایبان چتری، تعمیر سایبان بازویی و تعمیر سایبان مغازه و غیره، از افراد باتجربه و کاربلد کمک بگیرید. این افراد در کمترین زمان ممکن به محل مورد نظر اعزام خواهند شد و با بهره‌گیری از تجهیزات و قطعات باکیفیت، عیوب سایبان شما را رفع خواهند کرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)