سایبان تراس
24
اسفند

انواع سایبان تراس

انواع سایبان تراس برای خود کاربردهای ویژه و متفاوتی دارد. به صورت کلی تراس از فضاهای غیر مسقف به حساب می‌آید که به دلیل نداشتن سقف در آن محدودیت‌هایی وجود دارد. تراس در فرهنگ لغت زبان فارسی به بهار خواب نیز معروف است. انواع سایبان تراس این امکان را به افراد می دهد تا بتوانند از تراس حتی در شرایط مختلف آب و هوایی نیز استفاده کرد. سایبان در اکثر جاها مخصوصا در تراس می تواند یک فضای دلنشن برای شما در کنار خانواده ایجاد کند. در هنگام انتخاب سایبان باید به میزان فضای موجود توجه داشته باشید تا بتوانید از انواع سایبان تراس، بهترین استفاده را کرد.

ویژگی های مهم سقف برقی تراس که می تواند به شما در امر انتخاب سایبان تراس کمک کند.

 سایبان تراس آپارتمان

با توجه به فضاهای کوچک و یا بزرگی تراس‌ها بسیاری از افراد تمایل دارند تا سایه بانی برای تراس نصب کنند و یک فضای دلنشین و قابل استفاده در هوای بارانی و …  را برای خانه خود ایجاد نمایند.

برای تراس آپارتمان ها می توان از پوشش و سایبان استفاده کرد تا در روزهای گرم و سرد سال از آن فضا برای دورهمی های دوستانه و خانوادگی استفاده کنید. سایبان تراس آپارتمان گزینه خوبی برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و آب در هنگام بارش پراکنده برف و باران و محافظت در برابر نور خورشید می باشد.

سایبان تراس برقی انواع سایه بان و چادر تراس

انواع سایه بان تراس را می‌توان بسته به نیازتان و مطابق سلیقه خودتان با مشاوره کارشناسان تراس سایه برگ انتخاب و سفارش خود را ثبت نمایید. در ادامه به معرفی انواع سایبان تراس می‌پردازیم  پس با ما همراه باشید :

سایبان بازویی تراس

چادر تراس (سایبان بازویی تراس) یکی از پرفروش ترین نوع سایه بان ها برای تراس می‌باشد. که در مدل‌های متفاوت با کاربردهای مختلف را عرضه می‌شود. همه مدل های زیر به صورت دستی و یا برقی طراحی و تولید می شوند.

به صورت کلی سایبان برقی بوسیله موتور برقی و ریموت، باز و بسته می شود. و سایبان دستی از طریق میله سایبان و گیربکس بازو بسته می‌شود.

 سایبان فول باکس تراس

سایبان فول باکس نیز به صورت برقی و دستی تولید می‌شود. این مدل سایه بان، فضایی تا ۱۵ متر مربع را هم توانایی تحت پوشش قراردادن دارد .

سایبان سیم بکسلی تراس

سایبان‌های زنجیری (سیم بکسلی) فضای بیشتری نسبت به انواع سایبان تراس که موجود هستند اشغال می کند و تحت پوشش خود قرار میدهد. این مدل سایبان فنری فضای حداکثر ۱۸ متر مربعی را می‌تواند پوشش دهد.

سایبان تراس متحرک سایبان کالسکه ای تراس

سایبان های کالسکه ای نیز یکی از انواع سایبان تراس می‌باشد که توانایی دارد از آن در تراس و بالکن استفاده نمود.

 سایبان چتری تراس

شما می‌توانید تراس و بالکن منزل خود را از طریق سایبان چتری نیز  زیباتر کنید. سایبان چتری تراس بصورت یک چتر که پایه وسط آن قرار دارد  یا چتر پایه کنار است و در اندازه های ۳ و ۴ متری قابل تولید هستند.

 آلاچیق تراس

یک نوع دیگر از سایبان ها که به آنها آلاچیق تراس می گویند در ابعاد ۲ در ۲  و ۳ در۳ نیز میتوان به عنوان سایبان آلاچیق تراس بهره‌مند شد.

 سایبان تراسمزایای سایبان تراس

۱  با نصب آن، مکانی که تقریبا بلا استفاده است در منزل را به یک مکان رویایی تبدیل می کند.

۲ بعضی از آنها قابلیت کنترل از راه دور را دارد و میتوان آنها را از داخل منزل باز و یا بست.

۳  سایبان ها در صورتی که رنگ و مدل آن با خانه هماهنگ باشد می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی خانه و دکوراسیون داشته باشد.

۴  پارچه ی سایبان مقاوم است و در برابر آفتاب و رطوبت مقاومت می کند.

۵  با نصب آن میتوانید از تابش خورشید جلوگیری کرده و دمای منزل خود را کاهش داده و موجب خنکی منزل شوید.

۶ انواع سایبان های تراس به دلیل اینکه از پارچه‌ی مقاوم ساخته می‌شود از تنوع رنگ و طرح بالای برخوردار است.

۷- سازه هایی که در سایبان استفاده می شود مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و ضد زنگ می باشد.

 دلایل استقبال از چادر تراس

در دنیای امروزی ، معمولا آپارتمان ها فضاهایی بسته هستند که زندگی در آنها و بازه های زیاد می تواند افراد را خسته و درمانده کند. با استفاده از سایبان‌های تراس یا سایبان‌های بالکن می توان تغییراتی در منزل داد تا به یک محیط خاص و کاربردی تبدیل شود و در این میان مکانی مانند تراس که معمولا استفاده‌ای ندارد با یک تغییر به مکانی پراستفاده برای فعالیت های مختلف تبدیل می شود.

هر شخص در طول زندگی خود به صورت قطعی در فصول مختلف ساعاتی از شبانه روز را در تراس گذرانده و از محیط داخلی آپارتمان خارج شده است. این موضوع سبب می شود تا افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند نیز بتوانند از هوای آزاد بهره‌مند شوند. بدین ترتیب در سال های اخیر آپارتمان‌نشینان استقبال  زیادی از انواع سایبان تراس یا سایبان بالکن داشته اند و این استقبال باعث شده تا شرکت های مختلفی در این حوزه از طراحی تا ساخت انواع سایه بان های وارد عمل شدند و فعالیت داشته اند. از دیگر محصولات سایه برگ نیز که می توان به آن اشاره کرد سایبان برقی مغازه و سایبان برقی خودرو می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید