انواع سایبان تراس
25
بهمن

انواع سایبان تراس برای خود کاربردهای ویژه و متفاوتی دارد. به صورت کلی تراس از فضاهای غیر مسقف به حساب می‌آید که به دلیل نداشتن سقف در آن محدودیت‌هایی وجود دارد. تراس در فرهنگ لغت زبان فارسی به بهار خواب نیز معروف است. انواع سایبان تراس این امکان را به افراد می‌دهد تا بتوانند از تراس حتی در شرایط مختلف آب و هوایی نیز استفاده کرد. سایبان در اکثر جاها مخصوصا در تراس می‌تواند یک فضای دلنشین برای شما در کنار خانواده ایجاد کند. در هنگام انتخاب سایبان باید به میزان فضای موجود توجه داشته باشید تا بتوانید از انواع سایبان تراس، بهترین استفاده را کرد.

ویژگی‌های مهم سقف متحرک تراس که می‌تواند به شما در امر انتخاب سایبان تراس کمک کند.

 سایبان تراس آپارتمان

با توجه به فضاهای کوچک و یا بزرگی تراس‌ها بسیاری از افراد تمایل دارند تا سایه بانی برای تراس نصب کنند و یک فضای دلنشین و قابل استفاده در هوای بارانی و غیره را برای خانه خود ایجاد نمایند.

برای تراس آپارتمان‌ها می‌توان از پوشش و سایبان استفاده کرد تا در روزهای گرم و سرد سال از آن فضا برای دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی استفاده کنید. سایبان تراس آپارتمان گزینه خوبی برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و آب در هنگام بارش پراکنده برف و باران و محافظت در برابر نور خورشید خواهد بود.

سایبان تراس برقی

انواع سایبان تراس و چادر تراس

انواع سایبان تراس را می‌توان با توجه به نیازتان و مطابق سلیقه خودتان با مشاوره کارشناسان سایه برگ انتخاب و سفارش خود را ثبت نمایید. در ادامه به معرفی انواع سایبان تراس می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید:

سایبان بازویی تراس

چادر تراس (سایبان بازویی تراس) یکی از پرفروش‌ترین نوع سایه بان‌ها برای تراس می‌باشد. که در مدل‌های متفاوت با کاربردهای مختلف را عرضه می‌شود. همه مدل‌ها به صورت دستی و یا برقی طراحی و تولید خواهند شد.

به صورت کلی سایبان برقی بوسیله موتور برقی و ریموت، باز و بسته می‌گردد و سایبان دستی از طریق میله سایبان این کار را به انجام می‌رساند.

 سایبان فول باکس تراس

سایبان فول باکس نیز به صورت برقی و دستی تولید می‌شود. این مدل سایه بان، فضایی تا ۱۵ متر مربع را هم توانایی تحت پوشش قراردادن دارد .

سایبان سیم بکسلی تراس

سایبان‌های زنجیری (سیم بکسلی) فضای بیشتری نسبت به انواع سایبان تراس که موجود هستند اشغال می‌کند و تحت پوشش خود قرار می‌دهد. این مدل سایبان فنری فضای حداکثر ۱۸ متر مربعی را می‌تواند کاور کند.

انواع سایه بان و چادر تراس

مطالعه پیشنهادی: خرید سایبان بازویی

سایبان کالسکه ای تراس

سایبان‌های کالسکه ای نیز یکی از انواع سایبان تراس می‌باشد که توانایی دارد از آن در تراس و بالکن استفاده نمود.

 سایبان چتری تراس

شما می‌توانید تراس و بالکن منزل خود را از طریق سایبان چتری نیز زیباتر کنید. سایبان چتری تراس به صورت یک چتر که پایه وسط آن قرار دارد یا چتر پایه کنار است و در اندازه‌های ۳ و ۴ متری قابل تولید هستند.

 آلاچیق تراس

یک نوع از انواع سایبان تراس، آلاچیق تراس است که در ابعاد ۲ در ۲ و ۳ در ۳ نیز می‌توان بهره‌مند شد.

 سایبان تراس

مطلب پیشنهادی: پنجره گیوتینی برقی

مزایای سایبان تراس

  • با نصب آن، مکانی که در منزل تقریبا بدون استفاده است را به یک مکان رویایی تبدیل کند.
  • بعضی از آن‌ها قابلیت کنترل از راه دور را دارد و می‌توان آن‌ها را از داخل منزل باز و یا بست.
  • سایبان‌ها در صورتی که رنگ و مدل آن با خانه هماهنگ باشد می‌تواند تاثیر بسزایی در زیبایی خانه و دکوراسیون داشته باشد.
  • پارچه ی سایبان مقاوم است و در برابر آفتاب و رطوبت مقاومت می‌کند.
  • با نصب آن می‌توانید از تابش خورشید جلوگیری کرده و دمای منزل خود را کاهش داده و موجب خنکی منزل شوید.
  • انواع سایبان‌های تراس به دلیل اینکه از پارچه‌ی مقاوم ساخته می‌شود از تنوع رنگ و طرح بالای برخوردار است.
  • سازه‌هایی که در سایبان استفاده می‌شود، مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد و ضد زنگ خواهد بود.

 دلایل استقبال از چادر تراس

در دنیای امروزی، معمولا آپارتمان‌ها دارای فضاهایی بسته هستند که زندگی در آن‌ها و بازه‌های زیاد ‌می‌تواند افراد را خسته و درمانده کند. با استفاده از سایبان‌های تراس یا سایبان‌های بالکن می‌توان تغییراتی در منزل داد تا به یک محیط خاص و کاربردی تبدیل شود و در این میان مکانی مانند تراس که معمولا استفاده‌ای ندارد با یک تغییر به مکانی پر استفاده برای فعالیت‌های مختلف تبدیل می‌شود.

هر شخص در طول زندگی خود به صورت قطعی در فصول مختلف ساعاتی از شبانه روز را در تراس گذرانده و از محیط داخلی آپارتمان خارج شده است. این موضوع سبب می‌شود تا افرادی که در آپارتمان زندگی می‌کنند نیز بتوانند از هوای آزاد بهره‌مند شوند. بدین ترتیب در سال‌های اخیر آپارتمان‌نشینان استقبال زیادی از انواع سایبان تراس یا سایبان بالکن داشته‌اند و این استقبال باعث شده تا شرکت‌های مختلفی در این حوزه از طراحی تا ساخت انواع سایبان‌های وارد عمل شدند و فعالیت داشته‌اند. از دیگر محصولات سایه برگ نیز که می‌توان به آن اشاره کرد، خرید سایبان برقی مغازه و سایبان برقی خودرو است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)