سقف متحرک با سنسور باران
27
آذر

سقف متحرک با سنسور باران

استفاده از مدل‌های مختلف سقف جمع شونده روز به روز بیشتر از قبل مورد استقبال افراد قرار‌ می‌گیرد. یکی از انواع این مدل سقف‌ها، سقف متحرک با سنسور باران است که در دسته‌ی سقف متحرک اتوماتیک و هوشمند قرار‌ می‌گیرد.

در ساخت این نوع سقف متحرک با سنسور باران، از قطعات مختلفی استفاده شده، که در ادامه ی این مطلب بیشتر به معرفی آن‌ می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

پیشنهاد مطالعه: بارانگیر بالکن

سنسور باران چیست؟

قبل از اینکه بدانیم سقف متحرک با سنسور باران چیست و چه کاربردی دارد، بهتر است بدانیم سنسور باران چیست و با کاربرد آن آشنا شویم. ماژول حسگر باران یک قطعه‌ی سخت افزاری است که بر روی سقف‌های متحرک نصب‌ می‌شود. با استفاده از این سنسور، ما‌ می‌توانیم به سقف متحرک خود برنامه‌ای بدهیم که هنگامی که باران یا برف بارید، با حس قطرات باران، فعال شود. در این حالت، اگر سقف بسته بود به طور هوشمند باز‌ می‌شود.

استفاده از سقف متحرک با سنسور باران این امکان را به ما‌ می‌دهد که اگر در هنگام بارش نزولات جوی، در خانه نبودیم، و مبلمان یا وسایلی را در خارج از محیط خانه، زیر سقف متحرک داشتیم؛ دیگر نگران خیس شدن آن‌ها نباشیم.

با بهره گیری از این فناوری جدید، با خیالی آسوده‌ می‌توانیم در حیاط یا بالکن‌های منزل یا محیط کار، میز و صندلی بگذاریم و در کل روزهای سال نیازی به جمع کردن آن‌ها نداشته باشیم.

سنسور باران چیست

انواع سقف متحرک با سنسور باران هوشمند

سقف‌های هوشمند از جدیدترین نوع سقف‌های متحرک برقی‌ می‌باشند. در ساخت این سقف‌ها از ماژول‌هایی استفاده شده که به اتفاقات محیطی واکنش‌ می‌دهند و به طور اتوماتیک باز یا بسته‌ می‌شوند.

سقف متحرک اتوماتیک در انواع مختلفی تولید‌ می‌شود که در زیر به معرفی آن‌ها‌ می‌پردازیم:

  • سقف متحرک اتوماتیک پارچه‌ای
  • سقف متحرک اتوماتیک شیشه ای
  • سقف متحرک آلومینیومی متحرک

همانطور که‌ می‌بینید، سقف متحرک اتوماتیک انواع مختلفی دارد. در همه ی این مدل‌ها‌ می‌توان از سنسور باران و دیگر سنسورهای حساس به محیط استفاده کرد. در ادامه به طور مفصل آن‌ها را معرفی‌ می‌کنیم.

سقف متحرک پارچه ‌ای

در ساخت این سقف‌ها، از انواع پارچه‌ها‌ می‌توان استفاده کرد. اما پر کاربرد ترین پارچه برای این نوع سقف‌های متحرک، پارچه‌های پی وی سی (PVC) هستند. این جنس پارچه ضد آب است و در برابر تابش باران و برف هم مقاوم است.

در ساخت سقف متحرک با سنسور باران پارچه ای، از ماژول سنسور باران استفاده‌ می‌شود. در این حالت، حسگر با لمس قطرات باران فعال‌ می‌شود و سقف باز‌ می‌شود. برای ساخت این نوع سقف‌ها باید از متریال با کیفیت استفاده کرد. زیرا ممکن است این سقف‌ها بیشتر از دیگر انواع سقف جمع شونده، باز و بسته شوند.

اگر نوع متریال سازه و موتور‌های این سقف متحرک پارچه ای خوب نباشد، بعد از چند وقت نیاز به تعمیر یا خرید مجدد دارند. پس بهتر است قبل از خرید و نصب، از کیفیت آن مطمئن شوید.

سقف متحرک اتوماتیک آلومینیومی

این سقف‌ها برای استفاده در مناطق پر باران بیشتر مورد توجه قرار‌ می‌گیرد. سقف‌‌های متحرک آلومینیومی عایق خوبی در برابر ضربه به شمار‌ می‌آیند. استفاده از پنل‌‌های آلومینیومی که به عنوان پوشش سقف، در این نوع سازه‌‌ها به کار‌ می‌رود، این قابلیت را دارد که در سه حالت کاملا بسته، کاملا باز و نیمه باز قرار بگیرد.

شما‌ می‌توانید با استفاده از حسگر باد و باران، یک سقف متحرک با سنسور باران آلومینیومی داشته باشید. در این حالت، اگر سقف شما باز یا نیمه باز باشد، با حس بارش، سقف متحرک شما در حالت بسته قرار‌ می‌گیرد و بعد از باران هم سقف به حالت قبلی خود باز‌ می‌گردد.انواع سقف متحرک با سنسور باران هوشمند

سقف اتوماتیک شیشه‌ ای متحرک

از سقف‌‌های شیشه‌ای بیشتر در محیط‌‌هایی استفاده‌ می‌شود که نور کمی دارند یا نیاز به دیدن منظره ی اطراف وجود دارد. این نوع سقف اتوماتیک که یکی از گرانترین سقف‌‌های متحرک است، یک سازه ی مدرن به حساب‌ می‌آید که‌ می‌تواند محیط شما را بسیار شیک و لوکس نشان دهد.

از سقف متحرک شیشه ‌ای اتوماتیک، بیشتر به عنوان سقف استخرها و یا گلخانه‌‌ها استفاده‌ می‌شود. اگر بخواهید یک سقف هوشمند شیشه ‌ای داشته باشید،‌ می‌توانید با نصب سنسور باران و باد از این امکان بهره‌مند شوید.

سقف متحرک با سنسور باران شیشه ‌ای کاربرد‌‌های زیادی دارد. این سقف‌‌ها همچنان که نور را عبور‌ می‌دهند،‌ می‌توانند در هنگام بارش، باز و بسته شوند. در همین حال، عایق دما هم هستند و برای گلخانه‌‌ها انتخاب بسیار مناسبی به شمار‌ می‌آیند.

نکات مورد توجه در خرید سقف متحرک با سنسور باران

قبل از خرید هر کدام از این سقف متحرک با سنسور باران توجه داشته باشید که حتما در سقف، آبراهه برای هدایت قطرات باران وجود داشته باشد. در غیر این صورت، وقتی که بارش‌ها بند می‌آید، سقف متحرک اتوماتیک باز می‌شود و آب‌هایی که روی سقف جمع شده بودند؛ روی وسایل شما می‌ریزند.

همچنین شما می‌توانید در کنار استفاده از سنسور باران، از حسگر باد هم استفاده کنید. در این حالت، اگر باد با شدت زیادی بوزد، سقف به طور اتوماتیک بسته می‌شود تا از آسیب‌ها احتمالی در امان باشد.

مجموعه سایه برگ با بیش از ۲۰ سال سابقه، شرکت ثبت شده تخصصی در زمینه طراحی سقف‌ها و سیستم‌ها سایبان اتوماتیک است. شما می‌توانید برای دریافت راهنمایی و مشاوره برای خرید انواع سایبان برقی رستوران، به قسمت تماس با ما سایت سایه برگ مراجعه نمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)