روکش استخر چیست
26
بهمن

روکش استخر از جمله ضروری‌ترین تجهیزات پس از راه اندازی و ساخت استخر است. نصب و اجرای روکش استخری توسط متخصصان انجام می‌شود. روکش با سقف متحرک از نظر متریال و نوع کاربری کاملا متفاوت است. این وسیله معمولا روی سطح آب استخر قرار می‎‌گیرد و مانع ورود شاخ و برگ می‌شود. با نگهداری از آب استخر در مصرف آب هم صرفه جویی می‌کنید. در ادامه این مقاله به انواع روکش‌ها و نوع کاربری هر کدام می‌پردازیم تا هنگام انتخاب روکش استخر یا سایبان استخر دچار سردگمی نشوید.

روکش استخر چیست؟

شاید برای شما هم سوال پیش آمده که روکش استخر چیست و چه کاربردی دارد؟ در واقع روکش‌ها یکی از مهمترین تجهیزات جانبی پس از راه اندازی و ساخت استخر است. مخصوصا برای استخرهای روباز که احتمال کثیف شدن و تبخیر آب بالا می‌رود، بیشتر استفاده می‌کند. در مواقعی که از استخر استفاده نمی‌کنید، برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی گرمایی آب روکش‌های مخصوصی را روی سطح آب قرار می‌دهند. علاوه بر این، با تابش نور خورشید، انرژی گرمایی بسیار به سطح آب برخورد می‌کند که روکش استخر روباز این میزان انرژی را ذخیره می‌کند. پیش از نصب و اجرای این وسیله، با شناخت کافی در مورد سطح نیاز خود، کالای مناسب را انتخاب کنید.

انواع روکش استخر

انواع روکش استخر

کاور استخر با توجه به متریال ساخت، نوع کاربری متفاوتی را ارائه می‌دهند. با درنظر داشتن، ابعاد استخر و میزان آفتاب گیر بودن این وسیله می توان نوع این کالا را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی انواع روکش استخر می‌پردازیم.

  1. روکش حبابی استخر (PE)
  2. روکش PVC استخر

بیشتر بخوانید: قیمت سقف متحرک استخر

کاربرد روکش حبابی استخر PE چیست؟

روکش PE به عنوان روکش استخر پلی اتیلن هم شناخته می‌شود. این مدل روکش از جنس پلی اتیلن تولید شده و حباب‌هایی دارد که برای ذخیره انرژی گرمایشی در میان دیگر انواع روکش‌ها مقاوم‌تر است. علاوه بر مقاومت در برابر UV (اشعه خورشید) از ایجاد رطوبت در فضا و ورود هرگونه مواد شیمیایی جلوگیری می‌کند. با استفاده از ریل‌هایی که بالای یکی از عرض‌های استخر قرار می‌گیرد، به راحتی باز و بسته می‌شود.

یکی از مشکلات استخرها، جلبک و باکتری‌ها است که کاور استخر مانع از رشد آن‌ها می‌شود. قیمت روکش استخر نایلونی حبابدار آبی رنگ چندان تفاوتی ندارد اما قابلیت‌هایی که دارد بیش از مدل PVC است. این روکش‌های حبابدار استخر به راحتی بر روی سطح آب شناور می‌شود و برای نصب آن می‌توانید از جمع کننده دستی استفاده کنید.

کاربرد روکش استخر PVC چیست؟

مهمترین ویژگی روکش استخر PVC مقاومت در برابر وزن بالا است. متریال طراحی و تولید این وسیله قابلیت تحمل وزن حدود ۱۵ کیلوگرم را دارد. جلوگیری از خطرات ناگهانی برای کودکان یا حیوانات، از جمله مزایای کاور استخر PVC محسوب می‌شود. برای نصب می‌توانید از جمع کننده دستی یا اتوماتیک استفاده کنید. روکش استخر اتوماتیک نسبت به مدل دستی قیمت بالاتری دارد.

با وجود اینکه امکان تحمل وزن بالا را دارد اما وزن آن سبک و قابل حمل است. برای اینکه هزینه خرید و نصب جمع کننده برقی از دستی بیشتر است، می توانید از جمع‌کننده دستی استفاده کنید. در مقایسه با پلی اتیلن عمر روکش PVC استخر بیشتر و هزینه آن مقرون به صرفه‌تر است. اگر هزینه کالا برای شما یک پارامتر مهم به شمار می‌آید، مدل PVC را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

کاربرد روکش استخر PVC چیست؟

روش نصب روکش استخر

نصب کاور با سقف متحرک استخر کاملا متفاوت است، اگر به ایجاد یک فضای شخصی نیاز دارید، سقف متحرک استخر برای شما مناسب خواهد بود. همانطور که گفتیم، برای نصب روکش به یک جمع کننده نیاز دارید. جمع کننده‌ها شامل دو دسته هستند، برقی و دستی که البته مدل برقی آن هزینه بیشتری خواهد داشت. جمع کننده برقی تنها با کمک یک ریموت، کاور را باز و بسته می‌کند. نصب روکش کار دشواری است، به همین دلیل باید توسط متخصصان و نصابان استفاده شود.

خدمات نصب روکش استخر

با رشد تکنولوژی، علاوه بر سایت‌های فروشگاهی، بسیاری از سایت‌های خدماتی، طراحی شد تا کاربران بتوانند به صورت آنلاین خدماتی از جمله نصب و راه اندازی را دریافت کنند. با دریافت این خدمات به صورت آنلاین، متخصصان به محل اعزام می‌شوند و با در اختیار داشتن تجهیزات لازم نصب و راه اندازی را انجام می‌دهند. سایت نصب روکش استخر با ارائه خدمات مشابه، با قیمت مقرون به صرفه و انجام نصب با کیفیت بالا توانست سطح رضایت کاربران خود را افزایش دهد.

خدمات نصب روکش استخر

سوالات متداول روکش استخر

روکش استخر پلی اتیلن یا روکش استخر روباز PVC بخریم؟

انتخاب روکش، به سطح نیاز شما بستگی دارد. اگر حفظ انرژی گرمایشی برای شما مهم است، روکش حبابی بهترین گزینه خواهد بود. در صورتی که به یک روکش با استحکام و مقاومت بالا در برابر حداکثر وزن ۱۵ کیلوگرم نیاز دارید، پس مدل PVC را انتخاب کنید.

چطور روکش استخر را نصب کنیم؟

روکش استخر به دو روش نصب می‌شود. روکش با جمع‌کننده برقی و روکش با جمع‌کننده دستی، یک جمع‌کننده برقی بالا یکی از ضلع‌های استخر قرار می‌گیرد و با ریموت باز و بسته می‌شود. خرید و نصب این روش از مدل دستی قیمت بالاتری دارد.

سخن پایانی روکش استخر

از اینکه تا انتهای این مقاله از سایه برگ در مورد روکش استخر با ما همراه بودید، از شما متشکریم. در این مقاله سعی کردیم، به بررسی انواع کاور استخر، شیوه نصب و کاربرد هر کدام بپردازیم. موضوع مهمی که به آن پرداختیم، شناخت ویژگی مدل پلی اتیلن و PVC بود. روکش PVC استخر قابلیت تحمل وزن حدود ۱۵ کیلوگرم را دارد.

این روکش‌ها از خطرات افتادن در آب جلوگیری می‌کند. همچنین، گفتیم که ویژگی برتر روکش‌های حبابی، ذخیره انرژی گرمایشی خورشید است که مانع اتلاف انرژی خواهد شد. در زمینه مشاوره خرید سایبان برقی و روکش اسخر می‌توانید با مجموعه سایه برگ در تماس باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)