روکش استخر یا سایبان استخر
18
دی

برای سهولت انتخاب و خرید روکش استخر یا سایبان استخر، این مقاله را تولید کردیم. این مهم است که اطلاعات درستی درباره‌ی نوع کاربری هر کدام داشته باشید. با بررسی ویژگی‌های هر کدام به شما کمک می‌کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

تفاوت در انتخاب روکش استخر یا سایبان استخر

روکش استخر با سایبان استخر در نوع کاربری تفاوت دارند، روکش استخر بر روی آب قرار می‌گیرد. در واقع برای استخرهای روباز از این روکش استفاده می‌کنند تا از ورود زباله‌ها یا برگ درختا و حتی گرد و خاک جلوگیری شود. با تعریف کمی که روکش استخر ارائه کردیم، احتمالا متوجه تفاوت نوع کاربری سایبان استخر با روکش شدید. طراحی سایبان استخر برای ایجاد یک فضای اختصاصی شده است. با قرار دادن سایبان استخر هم می‌توانید از ورود گرد و غبار جلوگیری کنید و هم یک فضای خصوصی را ایجاد کنید. برای استخرهای روباز، سایبان ضروری است تا جلو تابش مستقیم نور خورشید را بگیرید.

تفاوت روکش استخر و سایبان استخر

مطلب پیشنهادی: قیمت سایبان جمع شونده

چرا سایبان استخر بخریم؟

سایبان استخر در انواع گوناگونی تولید می‌شود. تنوع بالایی که در متریال ساخت سایبان‌ها وجود دارد و همچنین، نوع کاربری‌های متفاوتی که ارائه می‌دهد، به خریداران کمک می‌کند تا دقیقا کالای متناسب با سطح نیاز خود را خریداری کنند. سایبان‌هایی که از پلی کربنات تولید شدند بیشتر برای استخرها استفاده می‌شود. ترکیب پلی کربنات با سازه آلومینیومی سبک برای سایبان‌های سقفی مفید است. روکش و سایبان استخر معمولا به صورت متحرک طراحی می‌شود.

نصب روکش استخر یا سایبان استخر

برای اینکه روکش استخر یا سایبان استخر را خریداری کنید، باید در مورد متریال ساخت و نوع کاربری آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید. مشاوره‌ها و متخصصان فروش می‌توانند به شما در انتخاب و خرید کالا کمک کنند. نصب و راه‌اندازی سایبان‌ها کار دشواری است. پس از خرید می‌توانید به کمک متخصصان فنی سایه برگ تمام مراحل نصب را بدون دردسر انجام دهید. معمولا روکش‌ها به نصب نیاز ندارند اما در شرایط خاص اگر محصول خریداری شده به نصب نیاز داشت، مانند نصب سایبان استخر ویلا توسط این متخصصان سایه برگ انجام می‌شود.

مطلب پیشنهاد: سقف متحرک استخر

ویژگی‌های سایبان استخر یا روکش استخر

روکش استخر یا سایبان استخر سایه برگ، مانند دیگر انواع سقف‎‌های اتوماتیک ویژگی‌هایی دارند که کاربران را در انتخاب و خرید راغب می‌کنند. ویژگی‌های مهم برای خرید سایبان استخر در زیر به صورت اختصار نام بردیم.

ویژگی های سایبان استخر

 • متریال ساخت سایبان استخر معمولا پارچه کشی است که مانع ورود اشعه خورشید می شود.
 • از هر گونه آسیب پوستی در استخر جلوگیری می‌شود.
 • با وجود اینکه در معرض تابش مستقیم نور خورشید است اما تغییر رنگ نخواهد داشت.
 • علاوه بر نور خورشید، برای رطوبت، گرما به صورت عایق عمل می‌کند.
 • برای ایجاد یک فضای دنج و شخصی سایبان استخر بهترین انتخاب است.

ویژگی های روکش استخر

روکش استخر مانند سایبان یکی از مهمترین تجهیزات ضروری هنگام خرید به شمار می‌آید. اگر برای خرید روکش استخر تردید دارید، برخی از ویژگی‌های مهم این وسیله را در زیر نام بردیم تا به آگاهی شما هنگام خرید کمک شود.

 1. از تبخیر آب استخر جلوگیری می‌شود.
 2. مانع ورود گرد و غبار و شاخ و برگ می‌شود.
 3. هزینه بسیاری از انرژی‌ها را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.
 4. از سقوط افراد و یا حیوانات به داخل استخر جلوگیری می کند.

ویژگی‌های روکش استخر و سایبان استخر

انواع سایبان استخر از جنبه متریال ساخت

در زمان خرید سایبان برقی، حتما باید دیده باشید این محصول با توجه به متریال ساخت و تولید به چند دسته تقسیم می‌شوند. سایبان‌‌های استخر نیز دارای تنوع زیادی است و کاربردهای متفاوتی دارد. یکی از مهمترین دلایلی که باعث ایجاد تفاوت می‌شود، جنس سایبان و روکش است. با توجه به اینکه از سایبان استخر در کجا استفاده می‌کنید، جنس سایبان مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. بنابراین، شناخت جنس پارچه استفاده شده به شما کمک می‌کند تا کالای متناسب با سطح نیاز خود را خریداری کنید.

 1. سایبان بادبان
 2. چترهای استخر
 3. سایبان برقی
 4. سایبان مکانیکی (جمع شونده)
 5. سایبان کشتی

سوالات متداول روکش استخر یا سایبان استخر

چرا به روکش استخر نیاز داریم؟

روکش استخر بر روی سطح آب استخر قرار می گیرد و از ورود شاخ و برگ و گرد و خاک به داخل آب جلوگیری می کند. یکی از تجهیزات ضروری در طراحی و استفاده از استخر، روکش استخر است.

روکش استخر بخریم یا سایبان استخر؟

هر کدام از این دو تجهیزات، کاربردهای متفاوتی از یکدیگر دارند. روکش استخر روی سطح آب قرار می گیرد و سایبان استخر به عنوان یک سقف متحرک که امکان باز و بسته شدن آن به صورت دستی و برقی وجود دارد، برای ایجاد فضای شخصی خریداری می شود.

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)